פיוז סטריאו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.
Contact Us

SONY

Sony הוא תאגיד יפני למוצרי צריכה ובידור, בתחום האלקטרוניקה הביתית בעיקר. Sony היא אחת מהחברות המובילות בעולם במוצרי צילום, אלקטרוניקה, וידאו, תקשורת ועוד.

Sony  נוסדה 1946 תחת השם "Tokyo Tsushin Kogyo" והעסיקה רק 20 עובדים שפיתחו את מוצרה הראשון של החברה - כריות חימום.


כשהחליטו מקימי החברה, מוריטה ואיבוקה, כי חברתם תהיה בינלאומית החליטו לשנות את שם החברה לשם שיהיה קליט במדינות המערב. השםSony נבחר משילוב של המילה הלטינית sonus (צליל, קול) ומהמילה האנגלית - sonny (בן).


מעניין לשמוע שהשם sonney נשמע כמו soh-nee – שמשמעותו ביפנית: עסק לא מצליח ולכן שם זה נפסל. כמו כן, הבעלים לא רצו ששם החברה יהיה בעל פירוש בכל שפה, וכך נבחר השם " Sony " (Sony).

עם השנים התרחבה החברה ופיתחה מוצרים וטכנולוגיות מתקדמות כמו הרדיו טרנזיסטור הראשון בעולם ושפופרת המסך לטלוויזיות, "טריניטרון". חברת Sony נחשבת עד היום לחלוצה ומובילה בתחום האלקטרוניקה הבידורית, אך באותה מידה היא ידועה בקשיחותה בכל הקשור לשיתוף פעולה עם חברות אחרות על מנת לפתח סטנדרטים משותפים ובגביית סכומי כסף נכבדים עבור רישיונות להשתמש בפיתוחיה. עובדה זו הובילה לכך שטכנולוגיות מסוימות, אל אף היותן עדיפות טכנולוגית, ננטשו לטובת טכנולוגיות של חברות מתחרות. הדוגמה הבולטת לכך היא מלחמת הפורמטים בשוק מכשירי הקלטת הוידאו. שיטת "בטאמקס" שפותחה על ידי Sony נדחקה הצידה בשוק הביתי לעומת "VHS" שפותחה על ידי JVC, למרות ש-VHS נחותה טכנולוגית מ"בטאמקס". בשני העשורים האחרונים הרחיבה החברה את פעילותה ופנתה גם להפקת תכנים בנוסף לייצור מכשירי אלקטרוניקה.


החברה רכשה במהלך השנים מספר חברות בידור ביניהם חברת התקליטים CBS, אולפני ההסרטה של "קולומביה" ו"טרייסטאר". הרכישה האחרונה של Sony היא אולפני MGM וספריית הסרטים הענקית שלהם. התרחבות עסקי החברה גרמה לניגוד אינטרסים בין חטיבות שונות - חטיבת המוזיקה לא רצתה שנגני המוזיקה של חטיבת האלקטרוניקה יתמכו בפורמט MP3 בגלל חשש להפסדי הכנסות, ורק לאחרונה התווספה תמיכה כזו לנגני המוזיקה של החברה לאור הצלחות מסחררות של חברות מתחרות שהשתלטו על נתח השוק שהיה בעבר בשליטת Sony, דוגמת iPod של חברת אפל.


Sony היא חלוצה בתחום האלקטרוניקה, ופיתוחים רבים משויכים אליה. ביניהם: רדיו-טרנזיסטור, קומפקט דיסק (יחד עם Philips), ווקמן, דיסקמן, דיסקט 3.5, DVD (יחד עם חברות נוספות), טכנולוגיית Blue Ray וכמובן סדרת Playstation.

 

מבוסס על ויקיפדיה.

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד